Objavujte okolie

prírodné jazero Šútovo
prírodné jazero Šútovo

Kúpanie v prírodnom jazere Šútovo

Približne 5 km od chaty sa nachádza štrkové jazero so smaragdovo - zelenou vodou. K dispozícíí je požičovna člnov, možnosť potápania. Pri pohľade na priezračnú vodu a okolie budete mať pocit že je pred vami ,,poklad na Striebornom Jazere. /PS: oproti cez jazero je nuda pláž... :) doporučujeme len plavcom :

Brodenie Bielym potokom 

vodná nádrž - Biely potok
vodná nádrž - Biely potok

Rozmýšľate čo v letných horúcich dňoch. Obujte si plátenky, alebo inú vo vode nerozpustnú obuv a pustite sa odvážne brodiť hore prúdom Bieleho potoka, tečúcom pri chate. Deti budú považovať tento výstrelok za nezabudnuteľný zážitok. /PS: tie naše si po návrate spravili malú priehradu a strávili v ich ,,Kryoparku,, 3 dni. Večer sme im kontrolovali prsty na nohách, či im nenarástli plávacie blany :D 

Kryopark
Kryopark

Ešte ste neboli v pralese?

V Malej Fatre je evidovaných niekoľko takýchto lokalít. Jedna sa nachádza neďaleko nad chatou, asi 4 hodiny pešo smerom do Sedla pod Suchým a odtiaľ na Kľačiansku Maguru. Les je tu rozprávkovo machový a po značke sa dostanete na vysokohorskú chatu pod Magurou. Krátka medzizastavka na chate s vychladeným pivkom, alebo hrsťami plnými čučoriedok a výhľad na celý Turiec. Zostúpiť sa dá do Turčianskych Kľačian a odtiaľ späť na chatu. Je to celodenná túra s celkovým prevýšením asi 1100 m.  

Cyklovýlet 
Malá Fatra ponúka najhustejšiu a najprepracovanejšiu sieť cyklotrás na Slovensku. Celkom 645 km cyklochodníkov. Jednu z trás Vám ponúkame z chaty Viktorka na salaš v Turčianskych Kľačanoch. Cca 8 km je primerane nenáročné aj pre malé deti a aj tých, ktorí sedia na bicykli rekreačne. Okrem pohostenia a vychladeného pivka tam deti pobudnú v mini Zoo na hospodárskom dvore. Možná je jazda na koníkoch pre veľkých aj malých. Pre profesionálnych cyklistov hľadajúcich adrenalín odporúčame cyklovýstup. / PS: úplný TOP je hrebeňovka z Malého Kriváňa na chatu pod Suchým. Ťažko povedať koľko nás bicykel viezol, koľko sa tlačil alebo niesol :) v každom prípade úžasný zážitok/. 

výstup na Malý Fatranský Kriváň
výstup na Malý Fatranský Kriváň

Hubárčenie 

Príjemnú prechádzku a relax  zažijete pri túlaní sa lese v okolí chaty a hľadaní húb.  Už len hľadať na správnom mieste a v pravý čas a košík nezostane prázdny. Ja som si to svoje miesto našla :)

Čučoriedky samé čučoriedky 

Keď sa dostanete peši až na Veľkú Kráľovú  nebudete vedieť, kde začať zbierať skôr. Nemusíte sa báť že ich vyjete medveďom. Je toľko miest, kde sa bežne turista nedosatane, že lesní obyvatelia určite hladovať nebudú. 

Jánošíkov kraj 

Jánošíkove diery sú považované za jednoduchú a jednu z najkrajších  túr. Vhodné pre všetky vekové kategórie. Môžete tam stretnúť dôchodcov s francúzskymi barlami, batoľatá v klokankách i bez nich. Netreba však zabúdať, že stále sú to hory a podľa toho sa treba aj obuť. (PS: pohľad na dámu v 12 cm opätkoch mi zostane v pamäti veľmi dlho :D )

Horné Diery
Horné Diery

Veľký a Malý Rusutec

Rozhodli ste sa na túru stráviť celý deň? Pokračujte z Jánošíkových dier smerom na Rosutce. Podľa vášho odhodlania si môžete zvoliť Veľký či Malý Rosutec. 

Hrady 

Strečno
Strečno

Máte záväzok, že prejdeme všetky zrúcaniny na Slovensku?Pridajte k nim aj tie v našom okolí. Hrad Blatnica, Sklabiňa, Strahrad, Strečno, všetky v Malej Fatre.  Z Podbielu na pltiach do Kraľovian a ešte pred tým si pozrieť Oravský podzámok a Oravský hrad.